kolmapäev, 25. juuni 2008

matkast pikemalt

Matka oluline osa algas siis, kui haagissuvila ei suutnud mäest üles sõita ja seda tõmmati koos autoga meie auto eest ja inimesed lükkasid tagant. Haagissuvila sai paika ja paari tunni pärast tuli nälg ning siis toimus plaanipäratu lõunasöök - plaanis ei olnud lõunat ette nähtud.
Õhtu poole käisin korra rattaga sõitmas ning hiljem käisime Liisaga ühel autol vastas jalgsi.
Järgmisel päeval algas rattamatk ning keskpäeva paiku oli start. Teed olid enam-vähem sõidetavad, kui välja arvata mõned eriti jubedad tõusud (nt Miilimägi) ja esimene peatus toimus parimas metsmaarika kohas.
Õhtul oli suitsusaun - meie auto uued mahutavusrekordid tulid minnes 14 ja tagasi tulles 15 inimest. Suitsusaun oli mõnus (ning kuna sauna kasutati alles teist korda ei olnud seal ka liiga suitsune ja sai isegi selga toetada. Saunast sai otse tiiki hüpata ning mina tegin seda 5 korda - siis hakkasid täiskasvanud juba nurisema, et lapsed käivad sees ja siis väljas ja lasevad nii kogu sooja välja. Ja muidugi esimene leil mille ma viskasin (ilusasti kopsikutäie) sundis inimesi vägagi madalale kummarduma - edaspidi ma leili viskama ei pidanud;)
Järgmisel päeval algas laste jalgrattamatk sellega, et pooled lapsed andsid teada, et nemad kaasa ei lähe. Aga mina ning Liisa käisime sõitmas ning saime väga õigel ajal tagasi. Mampel jäi Olkuga haagisesse ning mõned veel majja mängima. Ööbimiskoha lähedal oli suur liivakarjäär ning tagasiteel keerasime me Liisaga sinna, sest see oli otsetee ja ühelt poolt lähenedes ei olnud ühtegi silti, et sinna ei tohiks minna.
Õhtul oli jaanituli ning kõik tüdrukud tegid seitsme erineva lillega pärjad. Üle lõkke palju ei hüpatud, aga laulmist ja tantsimist oli küll.
Ja järgmisel lõunal hakkaski lahkumine pihta.

Kommentaare ei ole: