kolmapäev, 11. aprill 2012

It's not a culture, it's a reality

Laupäev,  31. märts
Kuidas veeta paremini oma nädalavahetust kui mitte Chemicumis Kontakti mängides? Paar tundi mängu, autasustamine, kus vahel hakkas auhinnasaajatest lausa kahju, sest auhinnad ei olnud auhinnad (saada 2 nimelist kutset üritusele, millel niikuinii osaletakse, ei ole väga premeeriv). Kodus süüa ning siis minna teatrisse "Kalendritüdrukuid" vaatama. Vaadatav etendus, mõned kohad olid väga toredad, aga teisiti komöödia puhul ilmselt olekski veider olnud. Loeng brokoli ajaloost kõlas väga köitvalt! Üldmulje on kindlasti positiivne, kuigi eestikeelse etenduse puhul inglise nimed jäävad veidralt kõlama.

Pühapäev, 1. aprill
Kultuursust ei ole kunagi liiga palju ehk "Werther"
Minu elu teine ooper, nii tuntud laule ei olnud, kui "Rigoletos", aga huvitav ning prantsusekeelne tekst oli üllatavalt suures osas mõistetav isegi.

Esmaspäev, 2. aprill
"Kaplinski süsteem" Athenas, umbkaudu 10 inimest vaatamas, rõdul kõrvalistmel vanahärra, kes seletab, et tema tunneb ka Kaplinskit ning räägib erinevatest vaadetest, konfliktidest ning elust. Väärt lugu. Väärt film. 

Neljapäev, 5. aprill
Koolipäev nagu koolipäev ikka, ent pärast seda mitte kõige tavapärasem päev. Veel niiskete juustega minna kirikusse: Kolgata koguduse noorteõhtule, et näha, mis seal toimub. Uudishimu pole ju patt. Täiesti noorteõhtu oli, teemaga ja puha. Armastus vs(ja?) armumine. Definitsioone, seletusi ning isikliku kogemuse põhjal räägitud üsnagi köitev lugu. 1,5h veetsime aega seal, siis sai ametlik osa läbi, sööma ei jäänud. Ülistuslaulude ajal reaalselt inimesed laulavadki ennastunustavalt kaasa ning vehivad kätega. "Sa oled Alfa ja Omega..."

Kiiret ju ei ole või kui algul oli, siis läks üle ehk "Lähme ratastega sõitma!"
Ja me läksimegi. Kolmekesi, õhtul kell 10 saime raekoja platsil kokku. Minu ratas ei olnud veel talveunest ärganud, seega väikevennalt sai laenata, kiiver rändas, milleks siis isadel kiivrid veel on. Ma hoiatasin ette, et ma olen väga aeglane. Ilmselt seda ei võetud eelnevalt nii tõsiselt, aga ma tõesti olen/olin. 16km/h oli tore tempo, natuke kiirem või aeglasem läks ka läbi, aga laskumiseta liialdada ei tasu. Kesklinnast jõe äärt mööda Ihaste suunas ning läbi Ihaste Luunjasse välja, mingi karjääri ääres imetlesime vaadet ka. Pimedal teel võtsime raja endale, siis terve tee. Kolme peale omasime 2 esituld (ja ühte ideeliselt töötavat, mis ei valgustanud midagi). Luunja külakiik sai kiigutatud, seistes ja ka pikali olles. Pärast ratta juurde sirgelt kõndimine oleks tundunud täiesti arvestatav saavutus, aga sellega hakkama saamine ei osutunud väga edukaks. Rattaga sirget sihti hoida oli tunduvalt kergem. Räpina maanteele välja ning siis soojuselektrijaama juures ninaverejooksupeatamisepeatus, mis kokkuvõttes osutus edukaks, läbi Annelinna, kanali äärest bussijaama juurde, jõe äärest Tähtverre, lõpuks tagasi koju. Kõige raskem osa oli viimane lõik koduni. Jakobi mägi ja Veski tänav tundusid väga pikkadena. Kokkuvõttes üle 30km sõidetud, mis on minu kohta väga suur saavutus. Ja see oli tore, mis teeb asja veelgi paremaks, ning kuigi ma olen aeglane, siis mind võetakse edaspidi ka kaasa (loodetavasti). Aitäh.

Teisipäev, 10. aprill 
Kanelbullar ehk Karlsson katuselt
Kaneelisaiakesed on plaadi peal küpsetatult paremad kui muffinivormides, kaneeli on alati häbematult vähe, kui ma sellega kõike ei uputa ning alati jääb viimane plaaditäis selleks ajaks, kui külalised juba kohal on. Tallinlased, tartlased, segregatsioon. Lõimumine ehk pantomiim-Alias. Kõik sõnad suudeti ära seletada, mida vaja. Päris õhtul tuli selge ilma puhul meelde, et tähetornis näidatakse planeete. Näidatigi Veenust, Marssi, Saturni (rõngastega!), aga lisaks planeetidele ka Põhjanaela. 

Ajaliselt määramata märksõnu: "Näljamängud", "POwr, Broccoli and Kopimi" ja spargelkapsas, TÜMKi mälumängu korraldamine (töötan andmesisestaja ja ruuporina), tüllimälumäng  ja koolimälumäng, kevad-lumi(loe:talv)-kevad, Aura, "Seadusliku abielu eelistamine vabaabielule ei ole põhjendatud", jalutuskäigud Konnaga ja Konnata, veidrad Tartu inimesed, humoorikas loeng riietuse kohta, proovieksam ehk  Always do what you are afraid to do (Ralph Waldo Emerson).

Tänasest lõppesid traditsioonilised koolipäevad, arvestused ja konsultatsioonid on veel jäänud, aga 8tunniseid koolipäevi ilmselt enam ei ole.Vabadus?

Kommentaare ei ole: