neljapäev, 21. mai 2015

Seiklused rongita

Eelmisel pühapäeval oli tore plaan minna New Lanarkisse. Lihtne, kord tunnis käib rong, sealt veel natuke kõndimist, ei midagi ootamatut. Nii me arvasime.
Kui piletid ostetud, jäi alla 5 minuti aega, et rong leida, kuid rongi ei hakanudki olema. Asendusbuss. Leidsime üles, juht ütles, et läheb Lanarkisse küll. Sinna me siis jäimegi, pileteid keegi ei tahtnud. Sõita see bussijuht ei osanud, piinas bussi ja inimesi.
Pärast märgatavalt pikemat aega, kui rong oleks pidanud sõitma, keeras buss pisikesele teele ning pani kõik inimesed maha. Kas tegemist oli Lanarkiga? Ei, muidugi mitte. Carluke, väike armas koht 10km õigest paigast eemal. Buss oli ära sõitnud ning ühtegi töötajat, kes oskaks aidata, ei paistnud. Kokkuvõttes jalutasime ja leidsime takso, et õigesse kohta saada, mis töötas, aga oli märgatavalt kulukam kui rong.
New Lanarkis oli tore ning tagasi sõitev buss ei teinudki muid veidrusi peale buss olemise. Edaspidi tean, et kõik pisikesed kirjad raudteetöödest tuleb läbi lugeda, sest see teavitus oli küll vaevaga leitav, aga kui ei tea otsida, siis ei kammi ju kõike läbi.

Tänasega on mul kõik eksamid tehtud, viimasega pingutasin isegi pisut üle ning kuna ma valikülesande puhul polnud kindel, kummaga ma parema tulemuse saaks, siis tegin mõlemad. Väidetavalt hinnatakse mõlemad ja kõrgem jääb tulemuseks. Mulle sobib, ma loodan, et õppejõud väga ei kurda.

Kommentaare ei ole: