reede, 24. september 2010

Rebased retsitud

23.09.2010
6.40 on äratus, uni on läinud, esimene ärevus on sees. Riietus on välja otsitud, aga selgapanek võtab aega: mustad sukad, seelik, sokid, topp, t-särk, jakk. Vöö peale ning müts pähe ja ongi nagu päris retsija.
7.30 algab koolis tegevus. Liiga usinad rebased saavad kohe asju proovida, suuvärskendaja neile muljet ei avalda. Joonistada, määrida, suud lahti kamandada ning muidugi nende üle natuke naerda ja neid õpetada, kuidas tervitada (halvad õppijad)
8.10 algab esimene tund, peaaegu korralik õppetöö. Natuke varem minema, et rebaseid "aidata".
Esimene vahetund möödub kiirelt. Kirjanduses on kasvatuse võrdlus ning kõik on nõus, et elavad oma lapsepõlve traumad välja.
Pikk vahetund on paljutõotav, esimene klass keldrisse, ülejäänud sööma või mängima. Mina söödan neid. Koirohi on kõige mõjusam, taruvaik ja suuvärskendaja on ka kaasas. Rebased vinguvad, kirtsutavad nina, jooksevad eest ära, aga paljud söövad oma annuse ära ka. Keegi oksendama ei hakka selle peale - väike kogus õnneks. Mina olen mõlema vahetunni ajal väga kardetud, kiiremad pagevad korruste vahel. Pommirünnakud ning keldri söömised (ka potist ning kondenspiimast kalatükke) on pikade vahetundide märksõnad. 2. pikal vahetunnil tegime C klassile tunni lõpus veel pommirünnaku klassis, matemaatika kodutöö ajaks ronisid nad laua alt taas välja. Sööklas andsin ma kahele inimsele pulgad söömiseks. Kuidagi said hakkama, kuigi mitte väga vaimustatult.
Matemaatikat ei toimunud, läksin jalutama, rootsi keel oli korralik.
Raekoja platsis sõin ning vaatasin teadusteatrit, üsna varsti hakkasid tulema ka klasside kaupa rebased. Mina saatsin D klassi, väga raske oli tegelikult.
17.16 hakkasime kooli juurest minema, 5 minuti ja ühe pommirünnaku pärast raekoja platsil. Fotograaf on kaudunud, tuleb joostes järgi. Võimlevad usinalt, spagaat, tantsukavad, pommirünnak. Edasi Ingli silla juurde, arad on, vett ja mune kardava, imevad aeglaselt. Laulavad ja marsivad, üle peab neist karjuma, kui midagi öelda vaja on. Väga hull ei ole, vile aitab. ERMi juures saavad hakkama, edasi teevad marssi ning lebavad ümber auto. Tõmblevad kuju juures ning saavad Kassitoomel joosta ning paraja rünnaku. Lennukolledži rebased mängivad kõrval seapeaga Ameerika jalgpalli. Ka edasi minnes rünnatakse, Üks tüdruk jääb pidevalt maha. Väga raske on teda motiveerida jooksma. Joovad oma joogid, jooksevad, teevad limbot ja kätekõverdusi. Pommirünnaku ajal veerevad pigem jõkke, kui viskavad end pori sisse, kuid sundimise peale on nad ka seal. Vande loevad püüdlikult järgi ning raekoja platsis on veel üks suur klassi grupikalli. Kooli juures ühispilt ning viktoriinile. D klass on oma ringi ära teinud.
Koolis on natuke paus, plaani pidamine ja tee joomine. Kooki süüa ning tantsukavu vaadata jõuab ka veel. Õpetajate viktoriin on lahe. 
Tantsukavad olid oodatavad, B klassil oli parim.

Riietekett lõi TOHUTULT üle eelmise aasta meie rekordi..2 koridoriga.
Koogid olid liiga magusad või imelikud, aga otsa nad said muude klasside abiga.
Tulemuste teatamine, võitis B ja oligi koristamine.
22.30 sai läbi koolipäev.

Reedel puudusid väga paljud, ülejäänud magasid tundides.

Kommentaare ei ole: