pühapäev, 10. juuni 2012

Lünklikkus

Mulle meeldib isegi see suvi, mis ei ole veel suvi, vaid kuhu ronivad vahele näiteks kool ja külm ilm. Vahel pole ka oluline mäletada, mida ma tegin, kuid mõned asjad veel meenuvad.

Vahel ei ole oluline jõuda hommikul kooli, mõned asjad on tähtsamad. Esimest (ja ka viimast) korda puudutud terve päev (see tähendab 2 tundi) ilma mõistliku (jah, kõik välisreisid on automaatselt head ja mõistlikud) põhjuseta. Konn on armas loom, sõbralik, kuigi istmete mugavuse üle võib natuke nuriseda. Mitte eriti muidugi, detailid. Piknik autos, sest väljas on sääsed ning mugavuse ja tervise huvides on auto paradiis. Auto looduskaunis kohas.

Õhtud filmidega on toredad, keldris jahe, üleval soe, mõnusad. Ma varsti ei saagi enam väita, et ma ei ole ühtegi filmi näinud. Ja enne eksameid ma ei ole kordagi jõudnud enne kella 2 magama. Üks võimalus veel proovida.

Kolmapäeval, 6. juunil toimus Veenuse üleminek Päikesest. Seda oli kindlasti vaja jälgida, seega sai vaadata filme, et üleval püsida, sest ärkamine kell 4 hommikul tundus liiga varajane. Uneuimaseks saab kiiresti, magamist ei mäleta, ent ilmselt oli see olemas, sest muidu ei saa üles ärgata. Kella nelja paiku sai siiski üles ning Konnaga Toomemäele, et kiriku põhjatornist ajaloolist sündmust jälgida. Läbi filtri algul palja silmaga. Mina palja silmaga ei näe. Projektsioonil näen, teleskoobist ka, siis läheb pilve. Selginemise märke ei ole, juttu saab ajada päikesetõusujärgsel hommikutunnil. Kuna selgust ei näi lähenevat, siis tuleb minna hommikust sööma. Eesti on nii pisike, et info levib ning lõuna pool pidavat selgem olema. Läksime? Läksime. Kambjani, seal vaatasime natuke, siis õnnestus teada saada, et Savernas saab teleskoobiga vaadata. Ja saigi, väga hästi sai. Päike säras uhkelt, korralik must täpp peal. Nähtud. Ei pea 105 aastat ootama, Hommikune jäätis ning paar tundi und, et kool ei ründaks. Ründas ikka, sest ärkamine on see raskem osa.
 
Asjad saavad metsa minna, aga kurb saab õnneks ära olla, pärast on toredam. Kui paber jääb kinni või kui happeline hüdrolüüs ei toimi, on kurb. Tänaval äärekivil istudes oodata on veider, kui inimesed hakkavad uurima, kas ollakse eksinud. Kriitidega tänavatele kirjutada on põnevam. Hommikune muretsemine on põhjendatud, aga tegevusvõimetus rikub võimalused midagi muuta. Meel avaldatud. Jäätis söödud, auto seest kuumutatud, tuba koristatud, rabarberid koogistatud. Elu on taas ilusam.

we are not asking for
give me less, give me more
that’s why butterflies are for – to fly over


nature’s one night painters

i’ll explain you later

 Brainstorm - Tonight we'll dance

Meenutused tulevikuks, sest Wikipediast tulemuste vaatamine oleks liiga tavaline, kui midagi ununeb:
Kreeka - Poola 1:1 (või 10:10, kui lugeda lõpus mängijad kokku, kreekapoola maadlus)
Venemaa - Tšehhi 4:1 (Venemaa seljatas Cechi)
Taani - Holland 1:0 (Holland kardab ilmselt väravaid, nii vastaste kui ka enda oma siis)
Saksamaa : Portugal 1:0 (Värav ja väravavaht päästsid Saksamaa)

Kommentaare ei ole: