reede, 7. detsember 2012

Nädal 12 ehk Eksamineeritud

Tehtud!
Hommikune matemaatikaeksam üllatusi ei pakkunud, kõige suurem ehmatus oli see, kui ma arvasin, et mul on 15 minutit jäänud ja 2 ülesannet lõpetamata. Tegelikult oli 45 minutit eksami lõpuni. Kahjuks ei tohtinud viimase 30 minuti vältel ruumist väljuda ehk mind hoiti 25 minutit kinni...
Keemias ma otsustasin sellist asja vältida, mis tähendab, et ma ei kontrollinud liiga põhjalikult oma vastuseid. Samas ma tean, et ühe asja ma mõtlesin välja ning infrapuna spektroskoopia pakkusin täiesti huupi, kuna ei olnud eeldanud, et nii täpselt peab asju pähe õppima.
Keemiaeksam toimus väga ilusas saalis, kus on orel, samasugused pingid nagu kirikus (meil olid siiski lauad ja toolid eraldi), orel ning kaunid vitraažaknad. Puitnikerdused ka muidugi. Oht oli keemia asemel imetlema jääda.
Nüüd on minul vaheaeg. Saan käia veel linnas kondamas, lugeda ja õppimise pärast muretsemata olla nõus öösiti filme vaatama. Tegelikult on ka koolitööd vaja teha, ent nädal on pikk, täna ma igatahes seda tegema ei hakka.
Eile valmistusin korralikult kahe eksamiga päevaks ning küpsetasin õhtul valmis pannkoogid (tavalised ja seene-sibula täidisega), et oleks hea pausi ajal kodus süüa. Pannkooke on tore teha, võtavad küll aega, aga kui samal ajal midagi muud teha, siis ei ole liiga üksluine. Pannkooke ei saa mina enam ilma saabasteta teha, sest mul külmusid eile varbad täiesti ära, samamoodi nagu talvel kibeda külmaga, kus jäätunud varbad on tundetud ega sula ka kuuma duši all üles. Seejuures oli mul jalas kaks paari sokke, pealmised olid villased (tegelikult vist sünteetilised siiski). Ei päästunud igatahes.
Tänaseks on siin võimalik leida kvartali peale heal juhul ruutmeeter lund, aga esmaspäeva hommikul oli natuke enamat võimalik vaadata. Kahjuks ma pilti ei saa lisada otse ja ma ei tea, kuidas oleks mõistlik seda muul moel teha.
Midagi liiga põnevat vahepeal juhtunud ei olegi. Viimane nädal siin ning täna sain teada, et tüdruk, kellega ma koos teen keemia praksi, lendab sama lennuga Riiga. Vähemalt ei ole päris üksi oodata.

Natuke lisa (reede öö):
Metroojaama ees laulsid täna 8 noort inimest jõululaule. Noodist ja puha.
Matemaatikas ei tasu arvata poole ülesande peal, et aitab küll lahendamisest ning olla veendunud, et seda oligi tarvis nii teha. Ei olnud.
Spagettidel pole viga midagi, aga ma olen sel nädalal söönud iga päev spagette. Ja hetkel on neid veel pool potti alles.
Hinnatõus on nii märgatav, kui pidevalt poes käia ja põhiliselt samu asju osta: jogurti hind on tõusnud 6 penni ning õunamahla hind 7 penni.  Kõige hullem lugu on hoopis rosinatega, 15 penni. Ja seda kõike viimase kahe nädala jooksul. Jõulude ajal suurendavad kauplused nii oma käivet?
Mälu ei ole enam see, mis ta oli, ehk ma unustasin füüsikas viimase kodutöö tegemata. Sellest pole midagi hullu, sest see ei ole hindeline, nõutud on teatud protsent esitatud töid, et hinnet saada, selle ma saan ikka kätte, aga ma lihtsalt unustasin selle ära!

Kommentaare ei ole: