neljapäev, 31. oktoober 2013

Vaikus ilma tormita

Siia ei jõudnudki torm, aga vähemalt nädal aega on iga päev suure osa ajast vihma sadanud. Sügis on hall hetkel.

Minu arvuti püüdis otsi anda, hetkel on vist kõvaketas enda lõpu leidnud. Küllap ma järgmisel nädalal jahin uue. Sellest tulenevalt ei ole mind ka Skype'is näha, mul ei ole seda lihtsalt hetkel.

Esimene suur kontrolltöö tuleb teisipäeval ning see on suhteliselt hirmuäratav, kuna aega on kõigest 45 minutit, ent on 2 mitmeosalist ning suhteliselt töömahukat ülesannet. Brr. Nädalavahetus tuleb väga kordavalt harjutav.

Täna ma ei jõudnud jälle kuduma. Eelmine nädal jäi ka vahele. Matemaatika kodutööd võtavad lihtsalt tunde. Ja ühe vastuse ma panin ikkagi mööda, kuigi enda meelest sain kõik vead välja. Mine sa tea. Vahel on ka arvuti hindamine mööda, sest mingi vorming on vale ning siis ei saa ühtegi punkti. Inimhindamine on sellega võrreldes ikka väga tulus. Jälle oli nädal, kus oli 4 hindelist matemaatika kodutööd, järgmisel on ka. Teise aasta matemaatika on hoopis teine matemaatika. Nii heas kui halvas mõttes. Mulle ikkagi meeldib matemaatika, aga vahel on liiga palju definitsioone korraga.

Kudumist ma maha jätnud ei ole, aga füüsika kontrolltöö hüvanguks loobusin võimalusest imeilusat salli kududa. Nüüd ma pean endale tõestama, et ma tegin õige valiku. Salli mustri võin ma soovi korral kunagi osta ka ning siis kududa. Siin olles olen seni valmis saanud 1 suure õlasalli, ühe pisema ning kaeluse, mille mustri ma ise välja mõtlesin.

Järgmisel nädalal on parem. Peab olema.

2 kommentaari:

kadri ütles ...

Kas matemaatikas rakendataksegi reaalselt arvutihindamist?
Kas see oskab lahenduskäiku või midagi ka arvesse võtta?

tjaden ütles ...

Enamik ülesandeid on ainult vastusepõhiselt hinnatavad. Vahel on mõni etapi kaupa lahendamise ülesanne ka. Kui on ainult vastus, siis ei ole mingit lootust saada 10/30, ainult 0 või 30.