kolmapäev, 13. november 2013

Mustendav sügis ja sokid

Füüsika kontrolltöö elasin üle. Ei olnudki kõige hullem. Üks integraal jonnis, aga muu loodetavasti oli korras.

Füüsika praksid on sel aastal kohutavad. Eksperimendid ise ei ole, esimene, mida me tegime, radioaktiivsus, oli väga sirgjooneline. Ent analüüs... Õnneks ma olen tark tüdruk ning valisin juba eelmisel aastal endale paariliseks tüdruku, kes õpib programmeerimist ka. Seega ma ei tunne end väga süüdi, kui ma raskema koodi talle sokutan ja ise natuke kergemaga pusin. Homme tuleb ära esitada. Mul on vaja usaldusväärseid allikaid banaani kaaliumisisaldusele ning kiirgusdoosidele.

Ilm on väga sügisene. Vahel on imeilus päike, nagu näiteks täna, kus vihma sadas otse näkku ja tuul proovis pikali puhuda, aga taevas oli sinine, päike säras ning vikerkaar oli üle taeva. Peaaegu iga päev sajab vihma, kahel korral on ka rahet sadanud.

Pidusöök skaibituna on veider, aga seda pigem selle tõttu, et kuulda on raske, mida kaugemal räägitakse, tavalised vestlused on efektiivsemad. Ja šnitsleid ei ole tore eemalt vaadata ju!

Eksamiplaan tuli välja ning miskipärast nädalavahetus kulus mujale, et ma pühapäeval alles otsustasin lennupileteid osta. Ja oh õudu, kui avastada, et pileti hind on tõusnud 1,5 päevaga 50 naela. Mis on siis ligi 30% rohkem kui reedel. Otselend jäi seega kaalumiselt välja. Kokkuvõttes on kasulik lennata 2 otsa, mitte otse. Esimest korda elus Saksamaale, lennujaamast küll välja ei satu. 20. detsembri õhtupoolikul jõuan ma igatahes Riiga.

Eelmisel aastal kudusin ma suve lõpus sokke. 2 paari. Minu omad lagunesid esimese kooliaastaga ära. Teised kestsid natuke kauem, alles nüüd andsid alla. Sooviti uusi. Kui esimene paar oli suhteliselt jämeda lõngaga ja heledamat sorti sinine, kootud tunde järgi, sest proovida ei juletud, siis seekord esitati väga täpne tellimus. Musti. Suhteliselt pika säärega. Ämblikuga. Ja nüüd ma siis koon 2mm varrastega musti meestesokke. Vahel pealambiga, sest ainult kohtvalgustus suudab pimedal ajal mitte kõige hiilgavama valgustusega toas piisavalt helendada, et ma näeks ka, mida ma teen. Hetkel on sokid kanna juures. Kahjuks need pole Kingpoole sokid, seega kudumist on veel palju. Ning kuhugi tuleks see ämblik ka siis paigutada.

1 kommentaar:

kadri ütles ...

See pealambiga kudumise idee on ikka nii lahe :P (Siia tahaks seda islandlaste keelt.)